Aktualności

21-03-2018r.

Konferencja „Rekompensata za utratę zdrowia i życia - praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń" wspólną inicjatywą Rzecznika Praw Pacjenta oraz Rzecznika Finansowego

Rzecznik Praw Pacjenta wraz z Rzecznikiem Finansowym we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej, organizują w dniu 19 kwietnia 2018 r. konferencję pt. „Rekompensata za utratę zdrowia i życia - praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń". W głównej mierze będzie ona poświęcona możliwościom dochodzenia roszczeń przez pacjentów i poszkodowanych w wypadkach. To znakomita okazja do wymiany wiedzy, obserwacji i doświadczeń odnośnie bieżących i przyszłych uwarunkowań w tym zakresie. Jest o czym dyskutować, bo nie ulega wątpliwości, że odpowiedzialność odszkodowawcza za naruszenie zdrowia i pozbawienia życia ludzkiego prawdopodobnie będzie się nadal rozszerzała. Zasadniczym celem ochrony nowoczesnych systemów prawa jest człowiek, jego bliscy i ich przeżycia, a nie tylko majątek. Ten trend potwierdzają zarówno regulacje krajowe podążające za wytycznymi prawa unijnego m.in. poprzez rozszerzanie zakresu świadczeń ze szkód osobowych, jak i widoczne od kilku ostatnich lat kierunki orzecznictwa sądowego, szczególnie Sądu Najwyższego.

 

Zaproszenie do podzielenia się swoimi obserwacjami w tym obszarze przyjęli uznani eksperci rynkowi i przedstawiciele świata nauki. O praktycznych aspektach dochodzenia roszczeń przez pacjentów na drodze polubownej i sądowej będą mówiły m.in. prof. dr hab. Dorota Karkowska oraz mec. Jolanta Budzowska. Swoimi przemyśleniami odnośnie standaryzacji zadośćuczynień podzieli się prof. dr hab. Marcin Orlicki. Doświadczeniami wynikającymi z sygnałów płynących od osób zgłaszających się z prośbą o pomoc podzielą się także reprezentanci Rzecznika Finansowego oraz Rzecznika Praw Pacjenta.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji pt. „Rekompensata za utratę zdrowia i życia - praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń".

 

Konferencja odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2018 r. w sali konferencyjnej „A" w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5, 00-950 Warszawa, w godzinach 9.00 - 15.00.

Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt udziału w konferencji wynosi 500 zł brutto od osoby. Zgłoszenia należny dokonać poprzez poniższy, elektroniczny formularz zgłoszeniowy.

 

Program konferencji

 

Elektroniczny formularz kontaktowy

 

Lista aktualności