Aktualności

24-09-2018r.

Rusza akcja informacyjna o Centrach Zdrowia Psychicznego w Internecie

Biuro do spraw Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego we współpracy z Rzecznikiem Praw Pacjenta przygotowało materiał informacyjny o Centrach Zdrowia Psychicznego. Można się z niego dowiedzieć jak będą działały i dla kogo dedykowane są Centra Zdrowia Psychicznego, czym jest leczenie środowiskowe, co to są punkty zgłoszeniowo-koordynacyjne oraz jak będzie wyglądać pierwsza wizyta pacjenta w takim miejscu. To nowa inicjatywa, która ma na celu jak najszersze dotarcie z wiedzą o tak potrzebnym programie wsparcia dla pacjentów. Na pytania odpowiadał kierownik Biura ds. Pilotażu Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, dr Marek Balicki.

 

Materiał dostępny jest w serwisie Youtube pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=duFzQ3JIhUY. Na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta oraz na kanale FB - Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego, będą stopniowo dodawane nowe informacje dotyczące programu. Ma w ten sposób powstać łatwo dostępna baza wiedzy.

 

Centra Zdrowia Psychicznego to miejsca kompleksowej opieki psychiatrycznej. Mają zapewnić opiekę zdrowotną wszystkim potrzebującym na swoim terenie. W ramach Centrów dostępne są oddziały ogólne, poradnie zdrowia psychicznego, leczenie domowe, oddział dzienny oraz pomoc doraźna. Warto podkreślić, że pomoc udzielana w Centrach Zdrowia Psychicznego jest bezpłatna. Okres trwania pilotażu Centrów Zdrowia Psychicznego zaplanowano na okres trzech lat – do 30 czerwca 2021 r.

 

Gdzie jeszcze szukać pomocy?

Całodobowa bezpłatna infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

Lista aktualności